O obci

Svaté Pole je vesnice na Příbramsku, nacházející se jižně od města Dobříš. Společně s vesnicí Budínek tvoří obec Svaté Pole. V obci žije kolem 390 obyvatel. První zmínka o obci pochází z roku 1352. Po roce 1850 bylo Svaté Pole s osadou Budínek samostatnou obcí, kromě období od 1. ledna 1988 do 23. listopadu 1990, kdy bylo součástí města Dobříš. Před rokem 1880 byla součástí obce i obec Obořiště a před rokem 1950 i obec Lhotka. Název Svaté Pole pochází z historie, kdy na místním hřbitově byla vysypána prsť ze Svaté země. Nechávali se zde pohřbívat lidé nejenom místní, ale především z blízké Dobříše a z širokého okolí. Svaté Pole - v mnoha jazycích "santo campo" resp. "camposanto" - znamená v překladu též hřbitov.

Historie a současnost Statku

Z vyprávění a částečně z kroniky je známo, že původní budovy zemědělského stavení a bydlení vznikaly někdy na přelomu 19. a 20. století na místě původního roubeného stavení. Do roku 1948 zde soukromě hospodařila rodina rolníka pana Vokurky. Poté přešlo stavení do jednotného zemědělského družstva. V roce 1990 byl rodině všechen majetek vrácen, ale nikdo z této rodiny již v zemědělství nepokračoval ani neměl zájem se statkem hospodařit. Došlo k nabídce k prodeji a v roce 2000 Statek koupila jako své bydlení s možností podnikání rodina Hoffmanova. Vložila do něj všechen svůj um, prostředky a úsilí všech členů rodiny a vybudovala ze stavení konečný, aktuální stav. Dne 5. července 2015 otevírají rodinný Statek Svaté Pole, ve kterém mají bydlení, penzion a restauraci.

Rodinné podnikání je nadšení, ochota riskovat a usilovná práce na něčem, co člověka naplňuje a dodává mu energii, bez ohledu na čas avšak v závislosti na vytrvalosti. Vše s vědomím, že uznání a ocenění jinými, je pro nás důležitější, než finanční odměna.

Cílem celé naší rodiny je vytvořit prostředí venkovského bydlení v příjemných barvách, s lehce moderním nábytkem. Potěší nás, když se host k nám rád vrátí a bude šířit dobré jméno Statku Svaté Pole ve svém okolí.

Děkujeme za Vaší návštěvu a čas strávený u nás.

Rodina Hoffmanova